E-CREW

"Jeśli nie możesz osiągnąć nic w życiu, zacznij zbierać achivki w grach" ~ Juliusz Cezar

Porady dotyczące gier

 • Nie ulepszaj wszystkiego pochopnie! Może się wydawać, że nie da się tu nic zepsuć i słusznie, ale jest to mało efektywny sposób rozgrywki. Więcej o tym opiszę w kategorii „Zadania”.
 • Nie kupuj legendarnych i złotych bagażników! Są one nieopłacalne.
 • Nie wydawaj realnych pieniędzy na grę! Trzeba wydać naprawdę dużo kasy, żeby przełożyła się ona na coś wartościowego. Nie rób tego – chyba że nie masz co robić z pieniążkami lub chcesz wesprzeć twórców.
  • Jeśli już to zrobisz, to w pierwszej kolejności wydaj na pakiety, które dają Ci karty postaci – przyspieszy to znacznie proces maxowania.
 • Odbierz darmowe hash coiny! Jeśli klikniecie w socjale twórców dostaniecie darmowe hash coiny, nie musicie nic więcej robić – wyjątkiem jest rejestracja na ich stronie.
 • Nie używaj time skipów w głównym parku! Daje to bardzo małe korzyści. Jedynym sensownym użyciem tej opcji jest event, ale o tym w osobnej kategorii.
 • Zawsze miej włączony mnożnik pieniędzy! Są to dosłownie 4 kliknięcia. W wersji mobilnej musicie obejrzeć reklamy, a tu macie wszystko za darmo.
 • Nie ulepszaj kostiumów! Ewentualnie wtedy gdy brakuje Ci jakiejś ilości wydanego alkoholu. Kostiumy jednak nie przyspieszają znacznie rozgrywki. Jeśli jednak to zrobisz, to wiedz, że kostiumy działają zawsze – nie muszą być założone.
 • Nie zaczynaj nowego sezonu od razu, gdy tylko możesz! Najlepiej przeanalizować pozostałe zadania i zdecydować czy łatwo i szybko możesz je wykonać – jeśli tak to oczywiście to robisz. Gdy celem jest wymaxowanie wszystkich osiągnięć nie trzeba aż tak się przejmować robieniem wszystkich zadań.
 • Które biznesy/postaci warto rozwijać? W pierwszej kolejności te, których wymagają zadania, jeśli mamy zadanie na wydanie wódki, to wtedy te które łącznie będą kosztować tyle co wymaga quest lub nieco więcej. Oszczędność przede wszystkim. Jeśli mamy zadanie na ulepszanie postaci to ulepszamy te, których wam brakuje do automatyzacji biznesów lub najtańsze.
 • Karty można stackować! W grze jest system, który daje większy % szans na daną kartę, jeżeli ma się mniejszy lvl postaci, tj. postać na 1 lvlu (nie ważne ile macie kart tej postaci) ma większą szansę na otrzymanie kart niż postać na 3 lvlu.
 • Maksymalne lvle: Biznesy mogą osiągnąć 10 lvl, commony i rare postaci 25 lvl, chłopaki 20 lvl, epickie postaci 15 lvl, a legendarne 5 lvl.
 • Eventy są najważniejsze! Główny park wam nigdy nie zniknie, natomiast eventy są czasowe – warto się na nich skupić bo zapewniają duże ilości alkoholu/hash coinów a także epickie postaci czy w sumie najważniejsze do jak najszybszego wymaxowania gry – karty chłopaków!
 • Ceny kart są zależne od rzadkości! Każda kolejna karta kosztuje więcej.

Rodzaj

Cena początkowa
O ile wzrasta cena

Biznesy

5
+1

Common

5
+1

Rare

15
+3

Epic

50
+5

Zadania

Dzielą się one na kilka typów:

 • zbuduj biznes
 • zbierz określoną ilość gotówki
 • zdobądź jakąś ilość klientów biznesu lub biznesów kart lub wódki
 • zautomatyzuj konkretny biznes
 • odnów biznes lub biznesy
 • ulepsz postać do konkretnego poziomu lub ulepsz ileś postaci
 • otwórz bagażnik Laheya
 • dokonaj handlu x razy
 • wydaj jakąś ilość wódki
 • zdobądź ileś bonusów za klientów


Kolejność robienia zadań powinna być przemyślana, ale zanim wyjaśnię każdy z nich, najpierw krótka informacja jak działają questy w tej grze.

Dzielą się one nie tylko na rodzaj, ale także na maksymalnie 3 kategorie, które można łączyć. Mianowicie, gdy mamy sytuacje, że musimy zdobyć jakąś ilość wódki lub kart, a do tego zdobyć ileś klientów biznesów to zwiększając ich poziom robimy przy okazji dwa questy na raz. Może nawet zdarzyć się sytuacja, że będziemy robić 3 zadania na raz. Zadania się ze sobą bardzo często przeplatają i są przypisane do konkretnej kolumny.

Każdy sezon posiada konkretne zadania w konkretnej kolumnie i taki spis możecie znaleźć w internecie lub tu klik (kliknijcie sobie w przypięty post i odpalcie arkusz google).

Jeśli skończycie wszystkie questy z konkretnej kolumny, przykładowo środkowej, to nie znika ona, a w jej miejsce przeskakuje zadanie z innej kolumny, więc może dojść do sytuacji, że będziecie mieli identyczne zadania do zrobienia, co jest oczywiście pożądaną rzeczą.

Gdy wykonamy wymaganą ilość questów, aby przejść do kolejnego sezonu, warto sprawdzić czy czekają nas jeszcze jakieś dodatkowe bardzo łatwe zadania do wykonania albo czy niskim kosztem nie możemy ich zakończyć.

Również przed kliknięciem boss fight należy osiągnąć wszystkie budowle na maksymalny poziom, tak aby zebrać wódeczkę i karty za każdy biznes – oczywiście jeśli to nie trwa wieki, a w późniejszym etapie gry jest to naprawdę szybkie.

Samym boss fightem bym się nie martwił, można tam zdobyć od 1 do 10 nagród i oczywiście najlepiej zdobyć ich 10, ale aż tak dużo wam to nie da, jednak jeśli jesteście zmobilizowani to przed każdym boss fightem warto włączyć sobie autoclickera, choć tutaj zależy od waszego nastawienia do tego typu zagrywek i jak coś nie wiecie tego ode mnie.

Poniżej znajdziecie poradniki do konkretnych zadań.

Zbierz określoną ilość gotówki, zautomatyzuj biznes

Zbieranie mamony jest skalowalne, to znaczy że za każdym razem gdy pojawia się ten quest gra przelicza ile gotówki na sekunde zbieracie z automatycznych biznesów i wyznacza wam cel, który zazwyczaj jest długim procesem. No chyba, że nie, bo znasz jego działanie. W takim wypadku najlepiej przejść do spisu sezonów i zobaczyć czy jest jakieś zadanie na automatyzacje biznesu i jeśli tak, a mamy taką możliwość to warto zautomatyzować właśnie ten biznes, jeśli nie to ten który daje nam najmniejszy dochód na sekundę. Najczęściej jest to pierwszy. Wtedy tego biznesu nie ulepszamy, jeśli zadanie tego nie wymaga! Dlaczego? Ponieważ jeśli mamy zautomatyzowaną najbiedniejszą budowle, wtedy przelicznik na ilość gotówki jest mniejszy, można wtedy ręcznie kliknąć na inny biznes, dużo bardziej dochodowy i często zakończyć questa jednym kliknięciem.

Zdobądź jakąś ilość klientów biznesu lub biznesów

Jest to zadanie dość powiązane z poprzednim i jak już pisałem – nie zawsze warto się rzucać na łatwego questa i od razu go wykonywać, a powodów jest więcej. Po każdym osiągnięciu kolejnego pułapu danego biznesu dzieją się dwie rzeczy – dostajemy mnożnik hajsu w tej budowli oraz karty i wódkę. Pewnie w waszej głowie teraz się pojawiło pytanie „ale zaraz zaraz, przecież są zadania na zdobycie jakiejś ilości wódki czy kart, prawda?” No właśnie. Prawda. Jeśli jest taka możliwość – a wiadomo, że nie istnieje ona zawsze to warto połączyć te dwa questy i robić je równocześnie.

Zdobądź określoną ilość kart

Karty można pozyskać na kilka różnych sposobów:

 • poprzez zdobywanie kolejnych pułapów biznesu
 • fuzzy buggy (specjalna postać – dostaniecie ją z eventów), który co kilka godzin daje wam karty
 • z handlu
 • z bagażników
 • za zakończenie jakiegoś questa
 • z eventów
 • kupując w sklepie za wódkę


Najefektywniej jest robić to zadanie poprzez bonusy z biznesów za określoną ilość klientów lub kończąc inne zadanie. Wtedy mamy tylko zyski – zero wydatków. Handel może być czasem opłacalny, ale bardzo często jest mocno randomowy i daje karty które nie są nam potrzebne. Jeśli chodzi o eventy to o nich opowiem w oddzielnej sekcji.

Natomiast na sklep jest pewien sposób. Każda kolejna karta którą chcemy kupić jest droższa, tak długo aż sklep się nie odświeży, a dzieje się tak co pół godziny. Jednak, jeśli nie zamkniemy okienka karty, a sklep się odświeży, to okienko nie zniknie, a cena zostanie zresetowana. Co nam to daje? Oszczędność wódki, a jak wiemy jest ona bardzo cenna, nie tylko w tej grze. I teraz jeśli potrzebujecie 10 kart, to zamiast kupować wszystkie 10 od razu warto kupić 5, odczekać 30 minut, otworzyć okno przed resetem i dokupić kolejne 5. Kupowanie hurtem 10 będzie was kosztować aż 440 cennego napoju, a kupując 2 * 5 * 95 = 190 wybitnej substancji. Starajcie się nie kupować kart biznesów, bo te szybko się maksuje. Oczywiście warto je kupować też wtedy gdy mamy zadanie na wydawanie wódki, ponownie jest to 2 w 1.

Zdobądź określoną ilość wódki

Tutaj podobnie jak w poprzednim zadaniu, można pozyskać ją na wiele sposobów:

 • poprzez zdobywanie kolejnych pułapów biznesu
 • sunnyvale 5-0 (dostaniecie tą „postać” zaczynając 7 sezon) – daje niewiele, bo tylko 20 wódki raz na 24h
 • dickmobilu (także postać z eventów), zależnie od poziomu daje więcej lub mniej wódki co kilka godzin
 • z handlu
 • z bagażników
 • za zakończenie questów
 • z eventów
 • w sklepie za hash coiny


Najlepiej oczywiście znowu – gdy wbijamy kolejny poziom biznesu. Sunnyvale 5-0, dickmobil i bagażniki są co jakiś czas, to wiadomo że warto zawsze je odbierać w dogodnym momencie, tutaj handel może być również bardzo dobrą opcją, jeśli trafi się fajna oferta – np. w późniejszym etapie gry będziecie mieli sytuacje, że macie wymaxowaną postać i niepotrzebne jej karty, więc zawsze warto akceptować takie oferty. O eventach także powiem w oddzielnej sekcji. No i został nam jedynie sklep za hash coiny. Oczywiście paczka o wdzięcznej nazwie Holy ♥♥♥♥! Pack jest najbardziej opłacalna i ją rekomenduje kupować, ponieważ walutę premium będziecie zdobywać na różne sposoby, nie musicie wydawać realnej gotówki, a hash coiny są przydatne w sumie tylko tutaj oraz do time skipów w eventach – i to czasem.

Odnów biznes lub biznesy

Biznesy bardzo szybko się maksuje, bez tej wiedzy można się nieco przyblokować w późniejszej rozgrywce, więc w żadnym wypadku nie warto ich rushować. Nie ma tu większej filozofii, najlepiej je ulepszać tylko i wyłącznie wtedy gdy ma się na to zadanie, a dodatkowym bonusem jest to, gdy mamy również questa na wydanie wódki.

Ulepsz postać do konkretnego poziomu lub ulepsz ileś postaci

Jak zdążyliście już pewnie wydedukować, postaci najlepiej ulepszać wtedy gdy mamy questa na wydawanie wódki. Warto sobie wtedy policzyć których bohaterów musimy zlevelować aby wyszło nas to najtaniej i abyśmy zakończyli dwa zadania na raz. Jeśli nie mamy questa na wydawanie alkoholu, a nie trzeba nam konkretnej postaci to najlepiej ulepszać te najtańsze, czyli najmniejsze poziomy.

Dokonaj handlu x razy

Nie warto robić tego zadania jeśli oferta nie jest atrakcyjna. Pojawiają się one dość często, więc można poczekać trochę aż trafi się coś fajnego. Oczywiście można to łączyć z questami na wydawanie wódeczki lub zdobywanie kart. Także karty biznesu można handlować, jeśli nie są nam potrzebne do żadnego zadania, ponieważ są łatwo dostępne i szybko się wyczerpują.

Wydaj jakąś ilość wódki

Ostatni z typów zadań. Nic nowego tu nie powiem, jest to podsumowanie wszystkich poprzednich questów, warto wydawać alkohol tylko przy atrakcyjnych handlach, ulepszaniu postaci, biznesów, kupowaniu kart, a najlepiej gdy łączy się to z innymi aktywnymi zadaniami.

Osiągnięcia
Wszystkie osiągnięcia w grze są w zasadzie niepomijalne, a tylko ostatnie może być niezrozumiałe.

Get Cory Learnt
Osiągnij 3 sezon

Stock up on BooBerry Vodka
Osiągnij 5 sezon

Sunnyvale Know’m’census
Osiągnij 10 sezon

Kitties don’t like VLTs
Osiągnij 15 sezon

Get Those Signatures
Osiągnij 20 sezon

Freedom 25
Osiągnij 25 sezon

Freedom 35
Osiągnij 35 sezon

Freedom 45
Osiągnij 45 sezon

Freedom 55
Osiągnij 55 sezon

Freedom 65
Osiągnij 65 sezon

Cash Out
Zbierz nagrody z jednego eventu

Julian’s Big Deals
Przehandluj towary 10 razy

Liquor Spree
Otwórz bagażnik Lahey’a 5 razy

Gettin’ Fancy
Odnów jeden biznes czterokrotnie

Rakin’ in the Dough
Zbierz pieniądze ręcznie 10,000 razy

Get liquored with the TV-crew
Zbierz 100 wódki od ekipy telewizyjnej

Put Cory to work
Zautomatyzuj biznesy 100 razy

Old Dog, New Tricks
Ulepsz Cory’ego do 5 poziomu

Hired Help
Kup 15 kart z jednego slotu zanim sklep się zresetuje

Bust Open the Daily Trunk All Week
Otwórz dzienny bagażnik 7 dni z rzędu

Get Learnt
Ulepsz chłopaków do 5 lvla

Nie polecam spinać się, aby jak najszybciej wbijać każde osiągnięcia, większość z nich zdobędziecie naturalnie, po prostu grając, największym kłopotem jest Get Learnt, gdyż zdobycie kart chłopaków (Bubbles, Julian, Ricky) jest trudne. Trochę potrwa zanim je zbierzecie.
Eventy
 
Eventy są cykliczne i bardzo różnią się od siebie. Czasem jest to mniej wymagająca rozgrywka, a czasem trzeba się nagłówkować, żeby je wymaxować, a to oczywiście jest jak najbardziej opłacalne.

Eventy są tak jakby zupełnie oddzielną rozgrywką czasową i rządzą się bardzo podobnymi prawami co główne baraki, ale:
 • wszystkie waluty są inne – poza hash coinami, te są wspólne
 • celami nie jest ukończenie jakiejś ilości zadań, a zdobycie konkretnej gotówki, aby zdobyć kolejne nagrody
 • w zależności od eventu ekipa telewizyjna i oferty wymiany mogą mieć zupełnie inny czas oczekiwania
 • każda eventowa „wódka” jest dzielona przez 4 i przechodzi na wasz główny park, a maksymalna jej ilość to 1000, czyli mając 1000 eventowej wódki, dostaniemy 250 normalnej, a mając 4000 i więcej dostaniemy jej 1000

Postaram się opisać wszystkie eventy, gdy będą występować – ale na to trzeba poczekać.

Ogólne zasady:
 • Zawsze warto je robić. W każdym z eventów można otrzymać epicką postać, której nie zdobędziecie w inny sposób. Dostaje się tam też naprawdę sporo alkoholu.
 • Czasem nawet warto bardziej skupić się na evencie, olewając główny świat – do tego też warto wrócić raz na jakiś czas, ale szczególnie później będziecie mieli coraz większe przestoje z powodu braku wódeczki, a eventy ją zapewniają.
 • Time skipy mogą tu mieć sens. Wiadomo, że nie każdy może mieć zawsze czas na eventy, praca, szkoła albo nawet niektóre eventy są tak trudne, że bez time skipów ciężko, dlatego jeśli koszt wydanych hashcoinów nie przekracza tych, które za event dostaniemy, a czas nam się kończy to warto ich użyć. W sumie nawet jeśli koszt nieznacznie przekracza przychód, a nagrody są atrakcyjne to ja bym w to szedł.
 • Pomiędzy eventami jest kilka dni, więc nie musicie od razu odbierać nagród. Najczęściej nie opłaca się wyrywać i natychmiast po skończeniu pobierać wszystko co zdobyliśmy. Tu również można zmaksymalizować zyski i odebrać nagrody dopiero wtedy gdy mamy zadanie na zdobycie wódki – jeśli wymaxujemy event to mamy jedno zadanie z głowy na podstawowym świecie, a jeśli dodatkowo mamy questa na zdobycie kart to już w ogóle bajka.


Czas wymaxowania
(najszybciej)

7 dni


Czas wymaxowania
(średni)

kilka miesięcy


Poziom trudności

1/5


Liczba osiągnięć

21